Allez au contenu Allez à la navigation

08 July 2019

Spoľahlivá slnečná ochrana pre mastnú pleť? Existuje.

Spoľahlivá slnečná ochrana pre mastnú pleť? Existuje

 

Vybrať si opaľovací krém, pokiaľ máte mastnú pleť, môže byť oriešok. Opaľovacia kozmetika totiž môže často zanechávať na pokožke biele fľaky alebo mastný film, ktorý upcháva póry a pričiňuje sa tak ku tvorbe pupienkov. Nechránená pokožka sa ľahko spáli a taká pleť je potom oslabená a vysušená. Aknózna pokožka je navyše náchylnejšia k tvorbe pigmentových škvŕn. Po vytlačenom pupienku môže zostať drobná jazvička, ktorá potrebuje dlhšiu dobu hojenia. Slnko ale v našej koži aktivuje tvorbu pigmentu a na takto oslabených miestach sa potom môžu vytvárať škvrny. Na čo sa teda zamerať pri výbere slnečnej ochrany pre zmiešanú až mastnú pleť, ktorú môžete nosiť každý deň?

Čím menej vrstiev, tým lepšie pre našu pokožku

Našu kožu by sme mali pred solárnymi spáleninami aj pred negatívnym UV žiarením chrániť stále - v letných mesiacoch, ako aj počas všedných dní. Avšak posledná vec, po ktorej v parných dňoch túžime, je naniesť si na tvár hrubú vrstvu opaľovacieho krému alebo ťažkého make-upu. Nielen pre problematickú pleť platí, že čím menej vrstiev a čím ľahšia štruktúra krému, tým sa pokožke lepšie dýcha. Preto Bioderma vyvinula revolučnú ochranu, ktorú môžete cítiť každý deň na vlastnej koži. Novinka Photoderm NUDE Touch s ľahkou textúrou poskytuje pokožke vysokú ochranu pred UVA a UVB žiarením, a súčasne funguje ako prirodzený make-up, ktorý vašu pleť zjednotí a zmatní až na 8 hodín. Dokáže teda zakryť nedostatky, pokožku ochrániť pred slnečnými lúčmi, a zároveň ju nechať voľne dýchať.

Photoderm Nude Touch

Bezpečná minerálna fotoprotekcia

V opaľovacej kozmetike môžeme nájsť dva druhy UV filtrov, filtre chemické a filtre minerálne, pričom oba fungujú na trochu inom princípe. Chemické filtre sa vstrebávajú priamo do pokožky, kde UV žiarenie pohlcujú. Naopak minerálne filtre vytvárajú akúsi ochrannú vrstvu na našej koži, ktorá slnečné lúče odráža ako zrkadlo. Photoderm NUDE Touch funguje práve na báze minerálnych filtrov. Obsahuje drobné, 100% prírodné minerálne filtre, ktoré sa nedostávajú do vnútra pokožky a nedráždia ju. Práve preto je vhodný i pre pokožku alergickú na chemické filtre. Ihneď po nanesení sa totiž prchavé zložky odparia a zanechávajú na pleti okamžitý pocit komfortu. 

Matná pleť po celý deň

Na tom, že sa v lete viac potíme, nie je nič prekvapivého. Normálnu pleť stačí opláchnuť, ideálne micelárnou vodou, prípadne naniesť púder. Pokiaľ ale máte problematickú pleť, teda zmiešanú až mastnú pleť so sklonom k akné, vytvára sa na nej viac mazu. V letných mesiacoch to môže znamenať, že sa vaša tvár začne rýchlejšie a viac lesknúť. Ako dosiahnuť, aby mala vaša pokožka prirodzene matný vzhľad, a zároveň sme ju ochránili pred slnkom? Photoderm NUDE Touch zaručuje vďaka svojej revolučnej textúre aj po ôsmych hodinách od aplikácie až o 43 % menej kožného mazu na pokožke. Obsahuje totiž zmatňujúce a tónovacie púdre, Capryloyl glycin, ktorý znižuje produkciu kožného mazu a patent FluidactivTM, ktorý reguluje jeho kvalitu, čím zabraňuje upchávaniu pórov a eliminuje nedokonalosti už po 21 dňoch. Je dostupný v troch tónovacích odtieňoch a pred nanesením je dobré fľaštičku dôkladne pretrepať, aby bolo zaistené rovnomerné rozloženie obsiahnutých púdrov a filtrov.

Photoderm Nude Touch

Našu revolučnú novinku NUDE Touch máte možnosť vyskúšať na vlastnej koži. Testery nájdete vo vybraných lekárňach.